10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
اشتباهات-رایج-در-شستشویی-لباس

اشتباهات رایج در شستشو

اشتباهات رایج در شستشو ، معمولا همان اشتباه هایی هستند، که اغلب ما در هنگام شستشوی لباس آن ها را انجام می دهیم. بدون اینکه متوجه شویم با این کار چه آسیبی به بافت لباس وارد می کنیم. استفاده از ماشین لباسشویی کار شستشو را برای افراد بسیار راحت تر ساخته است با این حال در هنگام شستشو باید نکاتی را رعایت کنید، تا به لباس های شما آسیبی وارد نشود. ما در اینجا به چندین اشتباه در شستشو لباس پرداختیم تا از بروز این مشکلات جلوگیری نماییم. همچنین با خیالی آسوده علاوهبر تمیزی لباس ها، کیفیت آن ها حفظ شده و طول عمر بیشتری پیدا کنند. 

10 مورد از اشتباهات رایج در شستشو که نمی دانستید

مهم ترین اشتباهات رایج در شستشو

همواره شستشوی لباس ها همراه با مسائل مختلفی است. از تغییر لباس ها گرفته تا تغییر در اندازه و کاهش کیفیت. به همین دلیل مهم ترین عواملی که سبب به وجود آمدن مشکلات پس از شستشو می شود را برایتان شرح دادیم. تا با شناخت بیشتری نسبت به شستشوی آن ها با بهترین روش ها و شوینده ها اقدام نمایید.

1. فقط لباس‌های تیره و روشن را جدا نکنید

برای شستشوی لباس ها باید آن ها را از نظر رنگ لباس و جنس آن ها دسته بندی و جدا کنید.چون این مورد یکی ازموارد اشتباه در شستشو لباس  می باشد. یکی از مشکلاتی که در دسته بندی نکردن لباس ها  به وجود می آید. رنگ پس دادن لباس ها است، که باعث تغییر رنگ لباس ها می شود. بنابراین اگر نمی خواهید که لباس سفید شما به رنگ تیره دربیاید آنها را دسته بندی کنید.این اشتباه در شستن لباس نکنید.

2. هرگز ماده شوینده را مستقیم روی لباس‌ها نریزید 

اگر مایه لباسشویی را مستقیم روی لباس ها بریزید، به طور یکنواخت روی لباس ها پخش نخواهد شد، و ممکن است بعضی از لباس ها مقدار زیادی شوینده را به خود جذب کند، و به بعضی از لباس ها مواد شوینده نرسد.

 اگر لباس ها به خوبی آبکشی نشود، مواد شوینده روی لباس ها باقی می ماند، و باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود. هرگز این اشتباه در شستن لباس نکنید. برای همین نریختن مواد شوینده مستقیم روی لباس ها بسیار مهم است. روش درست این است که لباس ها را در ماشین لباسشویی بریزید، و در مخزن ماشین لباسشویی، مواد شوینده را بریزید، تا به صورت اتوماتیک آن را همراه با آب وارد مخزن کند، و آن را به صورت یکنواخت پخش کند.

3. استفاده زیاد از مواد شوینده

استفاده زیاد از مواد شوینده 

 ازاشتباهات رایج دیگر استفاده زیاد از مواد شوینده است. که باعث می شود تا مقدار زیادی از مواد شوینده روی لباس ها باقی بماند. و باعث ایجاد بروز حساسیت پوستی شود. اگر احساس می کنید که لباس های شما به اندازه کافی تمیز نشده اند باید از شوینده با کیفیت تری استفاده کنید استفاده بیشتر از مواد شوینده نه تنها کمکی به تمیز شدن لباس نمی کند بلکه باعث بدتر شدن اوضاع می شود و مواد شوینده در بافت لباس باقی می مانند و در هنگام آبکشی نیز این مواد از بافت لباس خارج نمی شود که باعث حساسیت پوستی، جذب باکتری و از بین رفتن رنگ لباس ها می شود.

4. ماشین خشک ‌کن 

استفاده بیش از حد از ماشین خشک کن باعث می شود که بافت لباس ها زودتر فرسوده شود بنابراین توصیه می شود که به جای استفاده از ماشین خشک کن لباس ها را در معرض نور خورشید قرار دهید تا آسیبی به لباس ها وارد نشود. چرا که این کار یکی از اصلی ترین اشتباهات رایج در شستشو توسط افراد است که مرتکب آن می شوند. همچنین لباس ها در برابر نور مستقیم خورشید نیز بهتر است قرار ندهید. چرا که ممکن است به لباس آسیب رسانده و موجب رنگ پریدگی لباس شود.

5. بستن زیپ و دکمه لباس ها

بستن زیپ و دکمه لباس ها 

قبل از انداختن لباس ها در ماشین لباسشویی زیپ و دکمه های لباس ها را باز کنید تا در هنگام شستشو به لباس های دیگر گیر نکند و باعث آسیب به سایر لباس ها نشود. نبستن دکمه های لباس ها در هنگام شستشو ممکن است باعث کنده شدن دکمه ها شود.

6. شستن سریع لباس های لکه دار

باقی ماندن لباس های که روی آنها لکه ایجاد شده است در سبد لباس ها به مدت چند روز یکی دیگر از اشتباهات رایج است که باعث می شود تا در هنگام شستشو این لکه ها به سختی پاک شوند. لکه های ایجاد شده روی لباس ها باید به سرعت پاک شوند و در هنگام پاک کردن لکه ها باید از نحوه پاک کردن لکه از روی لباس اطلاع داشته باشید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید زیرا همه لکه ها با یک روش پاک نمی شوند بنابراین باید روش های مختلفی را امتحان کنید. عموما مراکز خشکشویی ها با تخصصی که در این زمینه دارند می توانند به راحتی و در کمترین زمان لکه ایجاد شده را از بین ببرند.

7. نسابیدن لکه های روی لباس 

سابیدن لباس ها برای پاک کردن لکه ها کمکی به از بین بردن لکه ها نمی کند بلکه باعث پخش شدن لکه ها می شود. اصطکاک ناشی از سابیدن لباس ها به راحتی الیاف آن را فرسوده می کند. به جای سابیدن لکه روی لباس می توانید با یک اسفنج روی لکه ضربه بزنید تا اضافات مواد ایجاد کننده لکه جذب اسفنج شود. اگر روی لباس شما لکه ایجاد شده است حتما قبل از شستشو با مواد لکه بر اختصاصی آن لکه اقدام به پاک کردن لکه نماید زیرا در هنگام شستشو تماس با آب گرم باعث تثبیت لکه می شود. اگر فکر می کنید که قادر به پاک کردن لکه نیستید می توانید این کار را به افراد متخصص بسپارید.

8. خواندن راهنمای شستشوی لباس ها

خواندن راهنمای شستشوی لباس ها 

قبل از شستشوی لباس ها حتما همه تگ دستورات مربوط به شستشوی آن لباس را مطالعه کنید رعایت این نکات باعث دوام لباس های شما می شود. در این تگ ها دمای مورد نیاز برای شستشوی لباس نوشته شده است که رعایت این نکات بسیار مهم است زیرا عدم توجه به حرارت آب باعث آب رفتن لباس ها می شود. اگر قصد شستشوی لباس های چرم و یا حریر را دارید نباید آن ها را در ماشین لباسشویی شست زیرا ممکن است به دلیل ظریف و حساس بودن جنس لباس به آن آسیب وارد شود بنابراین بهتر است که این نوع لباس ها را به خشکشویی داده شود.

9. پشت و رو کردن لباس موقع شسشتو

یکی دیگر از اشتباهات رایج در شستشو عدم پشت رو کردن لباس ها است. چرا که بعضی از لباس ها مثل ساپورت و شلوار جین را باید حتما قبل از شستشو پشت رو کنید. این کار باعث می شود که اصطکاک باعث آسیب دیدن لایه بیرونی لباس نشود. همچنین برای شستشوی لباس های از جنس اسپندکس نیز می توان از این روش استفاده کرد.

10. استفاده بیش از حد از مایع سفید کننده

برای از بین بردن همه لکه ها نیاز به استفاده از سفید کننده نیست مثلا برای لکه های خون و یا عرق احتیاجی به استفاده از سفید کننده ندارید ضمن اینکه استفاده زیاد از سفید کننده برای از بین بردن لکه ها باعث آسیب به بافت لباس می شود.

شستشویی آسان و با کیفیت لباس ها

اگر قصد شستن لباس های خود را دارید بدون اینکه آسیبی به لباس ها وارد شود. و دچار اشتباه در نحوه شستن  نشوید. و وقت کافی برای این کار را ندارید، می توانید لباس های خود را به خشکشویی آنلاین واش تاش بسپارید تا با استفاده از تخصص و تجربه که در این زمینه دارد این کار را انجام دهد. این مرکز با استفاده از بروزترین دستگاه ها و انتخاب شوینده مناسب متناسب با هر لباس، آن ها را با بهترین کیفیت می شوید. همچنین از جمله خدمات این مرکز می توان به خشکشویی لباس ، خشکشویی کت و شلوار، خشکشویی لباس مجلسی ، شستشوی پرده، ملحفه، رنگرزی و … نیز اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر ور ثبت درخواست خود می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. 

  02144578387

  09306863929

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ