رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
اصول درست تی کشیدن برای خانه

اصول درست تی کشیدن برای خانه

اصول درست تی کشیدن یکی از قسمت های مهم و جدانشدنی در نظافت یک ساختمان یا منزل است. با توجه به اهمیت پاکیزگی و نظافت منزل انجام درست این کار بسیار مهم می باشد. چرا که در صورت عدم اجرای روش صحیح آن، امکان بیشتر شدن کثیفی و باقی ماندن لکه بر روی زمین خواهد شد.این کار شاید در ظاهر بسیار ساده باشد، اما شناخت انواع تی و استفاده از روش مناسب در کیفیت کار بسیار اثرگذار است. در این مقاله می خواهیم به معرفی انواع تی و روش صحیح استفاده از آن را بر روی سطوح مختلف بپردازیم. تا با شناخت کافی از این کار بتوانیدآن را به نحو احسن انجام دهید و از خانه تمیز خود لذت ببرید. پس تا پایان با ما همراه باشید. 

اصول درست تی کشیدن

هنگامی که سرامیک، پارکت و یا کاشی خانه شما کثیف می‌شود، می توان گفت زمان نظافت رسیده است. به عبارت دیگر وجود گرد و خاک، انواع لکه‌، و یا ایجاد حالتی چسبناک بر روی زمین و بوی نامطبوع از دیگر نشانه ها برای نظافت کف خانه می باشد. برای شروع نظافت کف خانه نیاز به ابزار مناسب دارید. این ابزار می تواند جارو، دستمال خشک، شوینده، یک سطل آب و مهم تر از همه تی باشد.  با کمک هر یک از این وسایل، می توان کثیفی ها و آلودگی کف زمین را تمیز کرد. اما شاید مهم ترین و کاربردی ترین وسیله تی باشد. که انواع مختلفی دارد و در ادامه به معرفی و روش های نظافت با آن می پردازیم.

معرفی انواع تی

تی ها وسایلی هستند که هم امکان نظافت با کیفیت تری را فراهم می کنند، و هم فشار زیاد را از روی بدن کم می کند. همچنین این وسیله از تماس مستقیم دست با مواد شوینده و ایجاد حساسیت های پوستی جلوگیری می کند. تی ها انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای مزایا و ویژگی ها منحصر به فردی هستند. از جمله مهم ترین انواع آن به شرح ذیل می باشد. 

تی جارویی

اصول درست تی کشیدن با تی جارویی

این مدل تی همان‌طور که از اسمش پیدا است، قسمت پایین و تمیز کننده آن مانند جارو‌ دستی است. قسمت جاروی آن شامل شاخه های زبر و نرم زیادی می شود. از قسمت زبر آن برای جارو کردن زباله‌های کوچک و قسمت نرم نیز از پخش شدن ذرات در هوا جلوگیری می کند. از این مدل تی برای تمیز کردن دیوارها و ماشین نیز می توان استفاده کرد.

تی نخی یا رشته‌ای

اصول درست تی کشیدن با تی نخی

تی های نخی جزو پرکاربردترین ها در امر نظافت منزل و اماکن عمومی به حساب می آیند. از این مدل برای تمیز کردن گرد و خاک، حذف لکه‌ها و شستشو کامل زمین استفاده می‌شود. دسته‌ ‌بلند آن سبب شده تا زمان نظافت تسلط بیشتری به ابزار کار خود داشته باشید. همین امر فشار اضافی را از روی بدن (مخصوصا کمر) کاهش می دهد. رشته‌های نخی بلند آن قدرت بالایی در رفع لکه‌ و آلودگی های روی زمین دارد؛ و به‌ راحتی قادر به رفع آن ها از روی زمین می باشد.

برداشتن وسایل اضافی 

برای شروع کار باید تا حد امکان بر روی زمین را از وجود هرگونه وسسیله اضافی خالی کنید. همچنین در صورت امکان میز و مبل ها را نیز جابجا کنید. پس از برداشتن وسایل اضافی باید به دو نکته ذیل توجه نمایید.

نکته اول این که پیش از جابه‌جا کردن میزها، روی آن‌ها را با دستمال تمییز کنید. تا گرد و خاک و ذرات روی  آن بر روی زمین بریزد. نکته دوم برای اصول درست تی کشیدن این است که زمان خانه‌تکانی، فرش‌ها را حتما جارو کنید. سپس آن ها را در گوشه ای جمع کنید تا تمام سرامیک‌های خانه را نیز تی‌ بکشید. این کار علاوه بر تمیزی، موجب رفع بوی نامطبوع سرامیک‌، سلامت و افزایش طول عمر فرش شما نیز می شود. دقت کنید که برای نظافت هر سطحی، چه پارکت، چه سرامیک و … ابتدا باید آن را جارو بکشید. سپس اقدام به تی کشیدن نمایید.

از کجا تی زدن را شروع کنیم؟

برای شروع کار خوب است که از گوشه های اتاق شروع کنید. همچنین همیشه از قسمت بالایی اتاق کار را شروع کرده و به سمت عقب (پایین) تمیز کنید. این کار سبب می شود تا پس از تی‌کشیدن دوباره روی قسمت تمیز شده قدم نگذارید. همه بخش ها را با حوصله و دقت تمیز کنید. سعی کنید دسته تی را به سمت بالا و پایین بکشید. خوب است که تی را به شکل چرخشی و یا حرکت به سمت چپ و راست روی سرامیک نکشید. این کار زمانی کارساط است که لکه‌ سختی روی سرامیک باشد. برای حذف کامل لکه و افزایش کیفیت نظافت، یکبار دیگر عمل تی زدن را تکرار کنید.

شروع کار با تی، سطل آب و مواد شوینده

لوازم کورد نیاز برای اصول درست تی کشیدن

در ادامه اصول درست تی کشیدن، به استفاده از ابزار مناسب می رسیم. بیشتر اوقات وقتی سطح زمین بسیار آلوده باشد از مواد شوینده استفاده میشود. در صورت وجود لکه های زیاد، سطلی از محلول درست کنید و با تی بر روی زمین بکشید. سپس با کمک تی حوله ای (خشک) روی سطح زمین بکشید. تا علاوه بر تمیزی بیشتر، مواد شوینده اضافی نیز از سطح زمین پاک و خشک شود. این مراحل را تا رفع کامل کثیفی ها تکرار کنید. اگر میانگین ماهیانه یکبار زمین را تی بکشید کمتر نیاز به مواد شوینده پیدا می کنید. 

پس از انجام تی کشیدن چه کنیم؟

پس از اتمام کار وهمچنین رعایت اصول درست تی کشیدن، دقایقی صبر کنید تا زمین به طور کامل خشک شود. در این مدت زمان از راه رفتن بر روی زمین خودداری کنید. چرا که جای لک پایتان بر روی آن باقی می ماند و مجبور به تی کشیدن دوباره پیدا می شوید هنگامی که از خشک بودن زمین مطمئن شدید، می توانید وسایل را مجدد سر جایشان برگردانید. سپس زمان آن رسیده که به سراغ تی بروید و آن را کاملا بشویید. اجازه دهید تا در فضای آزاد کاملاً خشک شود. شستشوی تی ها پس از استفاده از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت موجب رشد باکتری ها در تی شما می شود. 

روش های کاربردی نظافت وسایل خانه

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، برای تمیز کردن سطح زمین می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. همچنین نظافت و اصول درست تی کشیدن یکی از الزامات مهم در هر خانه است که باید به درستی انجام شود. اما شاید زمان نظافت کف خانه متوجه کثیفی های وسایل اطراف آن مانند مبل ها نیز شده اید. که نقش مهمی در ایجاد بوی نامطبوع و انتقال کثیفی به کف خانه شما دارند. به همین منظور خشکشویی واش سرویس با ارائه خدمات متنوع، اقدام به مبل شویی در منزل شما می کند. تا در کنار نظافت کف (سطح) خانه، از تمیز بودن مبل های خود نیز لذت ببرید. این خدمات به صورت اینترنتی و در محل مورد نظر شما انجام می شود. استفاده از دستگاه های با کیفیت و افراد متخصص نتایج شگفت انگیزی را برایتان به ارمغان می آورد. به همین منظور و برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. 

  02144578387

  09306863929

 

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا
×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ