10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
پاک کردن لکه از روی فرش

نحوه صحیح پاک کردن لکه از روی فرش

پاک کردن لکه از روی فرش روش ها و ترفندهای خاص خود را دارد. چرا که با توجه به نوع و مدت زمان گذشته از لکه، باید از روش های مخصوص برای رفع همان لکه استفاده کرد. تا علاوه بر تمیزی، کیفیت و بافت فرش نیز حفظ شود. چرا که عدم استفاده از روش های مناسب و همین طور استفاده از شوینده های نامناسب می تواند به فرش شما آسیب وارد کند. با توجه به اهمیت تمیزی فرش ها در خانه، قصد داریم تا در این مقاله روش های از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش را آموزش دهیم. تا با شناخت کافی و اطلاعات درست بدون هیچ مشکلی فرش خود را تمیز کنید. پس با ما همراه باشید.

ترفندهای پاک کردن لکه از روی فرش

برای رفع این مشکل قدم اول شناسایی نوع لکه است. بعد از تشخیص آن، قدم بعدی مربوط به نوع و جنس فرش می باشد. فرش های ماشینی، دستبافت و یا گلیم و… با یکدیگر کاملا متفاوت هستند. با توجه به نوع فرش و لکه از روش و شوینده متناسب با آن ها باید استفاده کرد. البته ما سعی می کنیم موادی را به شما معرفی کنیم تا در دسترس باشد. و با کیفیت بالا توان لکه بری را نیز داشته باشد. در ادامه به معرفی انواع لکه های شایع بر روی فرش و روش های رفع آن می پردازیم.

رفع لکه چای با کمک ماست

لکه چایی و پاک کردن لکه از روی فرش

لکه چایی احتمالا یکی از شایع ترین لکه ها بر روی فرش است. یکی از موادی که می تواند در امر بسیار کمک کننده باشد، ماست است. برای این کار حدود یک قاشق ماست را  بر روی لکه بریزید. سپس با گذشت حدود 10 دقیقه آن را با کمک قاشق بردارید. محل باقی مانده را نیز با کمک دستمال پاک کنید. از این روش برای رفع لکه قهوه نیز استفاده می شود. اما اگر از باقی ماندن لکه مدت زمان زیادی گذشته بود می توان از روش های ذیل استفاده نمود.

اولین ماده جوش شیرین است. که یک قاشق از آن را با یک کاسه آب مخلوط نمایید. سپس پارچه ای را به این محلول آغشته و بر روی لکه بگذارید. پس از آن با کمک آب سرد بر روی لکه بکشید. مشاهده خواهید کرد که لکه کاملا از بین رفته است. 

دیگر ماده کاربردی برای این کار، سرکه سفید است. با محلول این ماده به همراه آب گرم می توانید یک پاک کننده قوی درست کنید. این محلول را بر روی قسمت مورد نظر اسپری کرده و با دستمال آن را تمیز کنید. همچنین برای افزاشی قدرت آن می توانید مقدار شوینده (مایع ظرفشویی) به آن اضافه کنید. 

رفع لکه زرد سوختگی از روی فرش

جاس سوختگی و پاک کردن لکه از روی فرش

دلایلی مختلفی همچون قرار گرفتن اتو، یختن شمع و یا دیگر عوامل موجب سوختگی و به جا ماندن لکه زرد بر روی آن می شود. پاک کردن لکه از روی فرش در این شرایط کار آنچنان سختی نیست. کافی است ابتدا جای سوختگی را با سمباده یا قرچی نرم کنید. سپس یک پیاز را به قسمت تقسیم کنید. آن را بر روی قسمت مورد نظر به مدت یک الی دو دقیقه بکشید. بعد از این کار یک قاقش نمک بر روی لکه بریزید. بعد از این کار می بینید لکه کمرنگ و از بین می رود. 

رفع زردی فرش پس از شستشو

این اتفاق بیشتر پس از شستشوی فرش ها به وجود می آید. برای رفع این مشکل می توان از محلول جوش شیرین، آب و سرکه استفاده کرد. برای رفع این مشکل محلول را بر روی قسمت مورد نظر بریزید و سپس با دستمال محکم بر روی آن بکشید. این کار به دلیل وجود مواد موجود در محلول که حالت اسیدی دارند، سبب میکروب زدایی و رفع زردی فرش می شود. 

رفع لکه شیر کاکائو

لکه قهوه و پاک کردن لکه از روی فرش

این اتفاق مخصوصا در منازلی که کودکان هستند، زیاد اتفاق می افتد. مواد مختلف و محلول های متنوعی برای رفع این مشکل وجود دارد. مانند استفاده از آمونیاک، جوش شیرین، شوینده های آنزیم دار و مسواک برای لکه بری بسیار پرکاربرد هستند. 

از بین بردن لکه وایتکس از روی فرش

وایتکس و پاک کردن لکه از روی فرش

ریختن سفیدکننده ها و وایتکس بر روی فرش، به سرعت باعث ایجاد لکه می شوند. برای رفع این مشکل ترفندهای ساده ای برای پاک کردن آن از روی فرش وجود دارد. کافی است به محض مشاهده این مشکل، به سرعت یک دستمال کاغذی را روی فرش قرار دهید. تا مواد ریخته شد بر روی فرش جذب فرش شوند. نکته مهم در این قسمت این است که نباید دستمال را بر روی فرش بکشید. چرا که باعث پخش شدن و نفوذ مواد به بافت فرش می شود. سپس یک چهارم از مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید. محلول را بر روی وایتکس بریزید و اجازه دهید تا 5 دقیقه بماند. بعد از آن با کمک یک اسفنج مایع را جمع کنید تا جذب اسفنج شود. بعد از جذب مواد با آب سرد محل مورد نظر را بشویید. 

رفع لکه چای بر روی فرش کرم رنگ

این مشکل باید در زمانی که چای بر روی فرش ریخته شد، پاک شود. در غیر این صورت به بافت فرش نفوذ کرده و پاک کردن آن کار سختی می شود. برای رفع این روش می توان از ترفندهای لکه بری فرش معمولی استفاده کرد. اما با گذشت فاصله بهترین اقدام سپردن آن به خشکشویی و یا قالیشویی است. 

بهترین روش رفع انواع لکه 

در این مقاله تلاش کردیم تا شایع ترین لکه ها را معرفی و روش های حذف آن ها را به شما معرفی کنیم. همان طور که می دایند ایجاد انواع لکه و همچنین پاک کردن لکه از روی فرش گاهی کاری سخت و دشوار می شود. انتخاب روش صحیح و شوینده مناسب برای این کار از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که عدم اجرای درست این کار می تواند به بافت و ساختار فرش و لباس شما آسیب وارد کند. یا نتیجه نهایی مطابق انتظار شما نباشد.

به همین منظور بهترین روش و مطمئن ترین کار سپردن آن به خشکشویی واش تاش می باشد. چرا که این مجموعه با کمک بروز ترین دستگاه ها و بهترین روش ها این کار را انجام می دهد. برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با خدمات این مجموعه، می توانید با شماره های ذیل تماس بگیرید. تا کارشناسان مجموعه شما را در دریافت بهترین خدمات راهنمایی کنند.

  02144578387

  09306863929

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ