10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
از بین بردن بوی بد لباس

از بین بردن بوی بد لباس در کوتاه ترین زمان

از بین بردن بوی بد لباس یکی از مشکلات پیش از شستشو لباس ها است. که ممکن است گاهی بعد از شسشتشو نیز ادامه داشته باشد. این مشکل بعد از شستشو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نفوذ قارچ و میکروب ها به تار و پود لباس می تواند باعث بروز این مشکل باشد. به همین علت و با توجه به اینکه نظافت و شستشوی لباس ها بسیار با اهمیت است، باید این مشکل سریعا برطرف شود. چرا که لباس تمیز هم در زیبایی و هم در سلامت افراد نقش مهمی ایفا می کند؛ و هیچ چیزی بدتر از دور انداختن لباس به دلیل بوی نامطبوع و تار و پود کپک زده نیست. این روزها راه های متنوعی برای برطرف کردن این مشکلات وجود دارد. به همین خاطر در این مقاله می خواهیم روش ها و ترفندهایی برای رفع بوی بد ارائه دهیم، تا از پاکیزگی و تمیزی آن ها لذت ببرید.

ترفندهایی برای از بین بردن بوی بد لباس

ابتدا ماشین لباسشویی را بررسی کنید

بررسی ماشین لباسشوی برای بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لباس

یکی از دلایل جالب و البته کمی عجیب این است که ماشین لباسشویی شما احتمالا منبع قارچ و کپک است. ماشین هایی که از قسمت جلو درب آن ها باز و بسته می شوند، امکان جذب رطوبت و در نتیجه موجب رشد کپک و قارچ ها می شوند. بعد از اینکه اگر احساس کردید لباس هایتان پس از شستشو بوی نامطبوع می دهد، بهتر است ماشین لباسشوییتان را تمیز کنید. چرا که ممکن است قارچ و کپک در آن وجود داشته باشد. به همین دلیل بهتر است همه قسمت های آن، حتی قسمت اضافه کردن پودر شسشتو را نیز تمیز کنید. برای نتیجه بهتر در این کار می توانید علاوه بر مواد شوینده، از آب داغ و سرکه نیز استفاده کنید.

برای انجام شستشوی ماشین خود ابتدا در محفظه پودر، کمی محلول پرکربنات و در قسمت نرم کننده هم مقدار کمی سرکه اضافه کنید. بعد از آن ماشین لباسشویی خود را روشن کنید. سپس با استفاده از یک پارچه ماشین را خشک کنید. دقت داشته باشید بعد از استفاده از ماشین لباسشویی، درب آن را باز قرار دهید تا فضای داخلی آن کاملا خشک شود. 

خشک کردن لباس در هوای آزاد

خشک کردن لباس برای بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لباس

برای از بین بردن بوی بد لباس ها یکی از راحت ترین ترفندها خشک کردن آن در هوای آزاد است. این کار سبب می شود تا در هوای آزاد بوی  نامطبوع و رطوبت لباس ها از بین برود. برای نتیجه بهتر اجازه دهید تا لباس ها حدود 2 ساعت در هوای آزاد قرار بگیرند. اگرچه این ترفند راهی سریع برای رفع مشکل است اما حتما منشا مشکل را سریعا پیدا و رفع کنید.

خیلی از مواد شوینده استفاده نکنید

یکی از روش هایی که افراد برای از بین بردن بوی بد لباس انجام می دهند، افزودن مواد شوینده بیشتر برای شستشو است. چرا که بعضی افراد فکر می کنند استفاده بیشتر از این مواد می تواند به رفع مشکلشان کمک کند. اما این کار ممکن است نتیجه ای برعکس انتظار داشته باشد و حتی موجب افزایش بوی نامظبوع شود. زیرا اگر مواد شوینده به خوبی از تار و پود لباس پاک نشوند، می توانند به آن نفوذ کنند. این اتفاق در نهایت منجر به ماندگاری قارچ ها و افزایش رطوبت لباس می شود. روش مناسب استفاده از مقدار کافی مواد شوینده، و استفاده از آب داغ است. بعد ازشستشو نیز لباس ها را در هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شوند. 

از سرکه استفاده کنید

استفاده از سرکه برای از بین بردن بوی بد لباس

سرکه یکی از پرمصرف ترین مواد ضدعفونی کننده است. این ماده می تواند به راحتی قارچ ها و باکتری ها را از بین ببرد. همچنین باعث بهبود بوی نامطبوع لباس ها نیز گردد. برای شروع واستفاده از آن، یک لیوان سرکه را روی لباس های داخل ماشین لباسشویی بریزید. پس از این کار ماشین را با دور بالا روشن کنید. بعد از پایان مرحله آبکشی، مجدد یک لیوان سرکه به آن اضافه کنید. البته برای این کار باید از نوع پارچه و البته رنگ لباس ها آگاه باشید. چرا که بعضی اوقات این کار می تواند موجب تغییر رنگ و یا مشکلات دیگر شود. پس حتما در حین انجام این کار دقت کنید.

استفاده از جوش شیرین

ماده بعدی که برای ضدعفونی کردن و از بین بردن بوی نامطبوع کاربرد دارد، جوش شیرین است. برای شروع ابتدا یک لیوان از آن را به ماشین لباسشویی اضافه کنید. پس از آن ماشین را روشن و اگر مشکل برطرف نشد می توانید این کار مراحل را چند بار تکرار کنید. سپس می توانید از نرم کننده یا شوینده مورد نظر خود برای شستشو لباس ها استقاده کنید. در صورتی که انجام این ترفندها چاره ساز نبود از روش ذیل استفاده کنید.

ابتدا لباس هایتان را خیس و به آن آب اکسیژنه اضافه کنید. سپس لباس ها را با کمک آب داغ و آب اکسیژنه بشویید. دقت کنید پیش از شستشو به دستورالعمل لباس و نوع و جنس آن دقت کنید، تا به ساختار لباس شما آسیبی وارد نشود. پس از انجام این کار می توانید شوینده مدنظرتان برای شستشو استفاده کنید.

تنظیم دمای آب

با توجه به اینکه لباس ها با آب سرد در ماشین لباسشویی شسته می شوند، ممکن است عاملی برای ایجاد بوی نامظبوع باشد. چرا که به خاطر خنک بودن آب ممکن است قرص یا پودر شستشو به خوبی در آب حل نشده باشد. پس برای نتیجه بهتر، خوب است که دمای آب حدود 65 درجه به بالا باشد. یکی دیگر از راهکارها، شستن ماشین لباس شویی قبل از شسشتو با آب داغ است. تا هم محیط آن گرم تر شود و هم اینکه احتمال وجود قارچ ها و باکتری در آن کم تر شود.

بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لباس

بهترین ترفند برای بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لباس

همان طور که در این متن به آن اشاره کردیم، ترفندهای مختلفی برای حذف بوی نامطبوع از لباس ها وجود دارد. اما با توجه به اینکه وجود این مشکل بیشتر به خاطر وجود قارچ و باکتری در لباس ها است، پس حتما دقت کنید تا لباس ها به خوبی تمیز و شسته شوند. روش هایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم کارساز هستند اما ممکن است بیشتر مواقع نتیجه دلخواه بدست نیاید. یا قارچ ها کاملا خذف نشده و در لباس باقی بمانند.

به همین خاطر بهترین روشی که هم کیفیت لباس ها حفظ می شود و هم مشکلات استفاده از روش های مختلف را ندارد، سپردن آن به خشکشویی آنلاین واش تاش است. این مجموعه با ارائه انواع خدمات خشکشویی لباس ، آن ها را درب منزل از شما تحویل و پس از شستشوی آن ها با بروزترین دستگاه ها درب منزل تحویل می دهند. استفاده از شوینده های مناسب و روش اصولی شستشو متناسب با هر لباس باعث حذف کامل قارچ ها، میکروب ها و از بین بردن بوی بد لباس می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات می توانید با ما تماس بگیرید. همچنین برای ارسال سفارش آنلاین می توانید از قسمت ثبت سفارش استفاده نمایید.

  02144578387

  09306863929

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ