10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
شستشوی لباس ورزشی

نکات مهم در شستشوی لباس ورزشی

شستشوی لباس ورزشی به دلیل تعرق بالای بدن و همچنین آلودگی های زیادی که بر آن وجود دارند، باید به خوبی تمیز و شسته شوند. از آنجایی که شستشوی آن ها پس از هر بار تمرین الزامی است، باید از روش صحیح استفاده کنیم تا علاوه بر حذف آلودگی، به ساختار لباس نیز آسیبی وارد نشود. لباس های ورزشی به دلیل رنگ های مختلف و همچنین تنوع جنس آن،  باید متناسب با همان جنس و رنگ شسته شوند. تا علاوه بر عدم تغییر رنگ، در اندازه آن نیز تغییری ایجاد نشود. یکی از ویژگی های برخی لباس های ورزشی وجود حالت کششی خاصی (استرچ) در آن ها است، که به هیچ عنوان نباید پس از شستشو این حالت از بین برود. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به روش های صحیح شستشو اینگونه لباس ها بپردازیم.

ترفندهای شستشوی لباس ورزشی

ترقندهای شستشوی لباس ورزشی

  • قبل از شروع شستشو باید لباس های خود را پشت و رو کنید. 
  • درصورتی که قصد دارید لباس ها را در منزل بشویید، بهتر است که با دست شسته شوند. چرا که ماشین های لباسشویی ممکن است باعث از بین رفتن بافت و ساختار لباس های شما شوند.
  • لباس های سفید باید جدای از سایر لباس ها شسته شوند.
  • برای پیشگیری از تغییر رنگ لباس ها، لباس های رنگی و لباس های مشکی را جداگانه بشویید.
  • رنگ لباس های آبی و خاکستری نیز می توانند با هم شسته شوند.
  • بهتر است که لباس ها با آب سرد شسته شوند. آب گرم ممکن است به بافت لباس مخصوصا قسمت اسپانسر لباس ها آسیب وارد کند.
  • برای شستشوی لباس ورزشی استفاده از نرم کننده توصیه نمی شود. چرا که ممکن است کامل لکه ها و کثیفی ها را از بین نبرد. در صورتی لزوم به استفاده از نرم کننده مقدار کمی از آن استفاده کنید. 
  • استفاده از مایع ظرفشویی برای شستشوی اینگونه لباس توصیه می شود. چرا که سایر شونده ها احتمال آسی ببه بافت لباس را افزایش می دهند.
  • پس از شستشو و برای آبکشی لباس ها، به هیچ عنوان آن ها را مچاله نکنید. 

چگونه لباس های ورزش را خشک کنیم؟

یکی از مهم ترین بخش ها پس از شستشوی لباس ها نحوه خشک کردن آن ها است. به دلیل اینکه لباس های ورزشی باید پس از هر بار فعالیت شسته شوند، نیاز هست تا به بهترین شیوه نیز خشک شوند. عدم استفاده از روش صحیح برای خشک کردن لباس سبب آسیب به بافت آن و کاهش کیفیت لباس می شود. همچنین اسپندکس لباس را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. به همین منظور بهتر است که پس از شستشو لباس ها را بر روی یک قفسه یا بند آویزان کنید. همچنین حتما باید برای خشک کردن از هوای آزاد استفاده کنید. از حرار ت دادن به لباس مثل استفاده از شوفاژ، بخاری و … جدا خودداری کنید. چرا که این کار سبب رشد قارچ و باکتری در لباس شما می شود. که همین امر سلامت بدن و پوست و موی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

بعد از تمرینات ورزشی، حتما موارد بهداشتی را رعایت کنید

رعایت بهداشت در شستشوی لباس ورزشی

ورزش کردن از جمله مهم ترین کارهایی است که باعث افزایش سلامت جسمانی و روانی ما می شود. برای نتیجه بهتر استفاده از لباس مناسب و البته شستشو صحیح آن نقش بسزایی در حفظ سلامت ما دارد. همان طور که اشاره کردیم حتما به منظور رفع تعریق و آلودگی پس از هر تمرین لباس ها باید شسته و تمیز شوند. مهم ترین کار در این بخش خشک کردن لباس در هوای آزاد است. و اجازه دهید تا لباس کاملا خشک شود. در صورت وجود نم و یا خیسی در لباس احتمال رشد قارجچو و باکتری در آن بسیار زسیاد خواهد بود. و قرار دادن آن در ساک ورزرشی علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع در آن، باعث انتقال قارچ ها به داخل آن نیز می شود.

عمدتا لباس های ورزشی بعه دلیل اینکه کم تر دچار چروک می شوند، مشکلی از بابت شستشوی مداوم و خشک کردن ندارند. البته استفاده از روش صحیح برای این کار بسیار مهم است. تا به ساختار و بافت لباس آسیبی وارد نشود. در صورت وجود تعریق بر روی لباس، آن ها را در مجاورت سایر لباس ها نیز قرار ندهید.

تاثیر تعرق بر روی ماندگاری لباس های ورزشی

انواع روش های شستشوی لباس ورزشی

طبق گفته کارشناسان افرادی که بیشتر عرق می کنند، به همان میزان به بیماری های پوستی، سوزش و عفونت نیز  مبتلا می شوند. چرا که یکی از مهم ترین عوامل رشد باکتری و قارچ تعرق است که راه نفوذ این مواد به لباس باز می کنند. مهم ترین کاری می توان کرد شستن و خشک کردن کامل آن ها است. همچنین می توانید از اسپری های مخصوص برای رفع باکتری و قارچ نیز استفاده کنید. اما به هرحال بهترین روش شستشوی لباس ها است و خشک کردن صحیح آن ها است. 

بهترین روش شستشوی لباس ورزشی

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، اهمیت شستشوی لباس ورزشی بسیار مهم است. که چرا که تاثیر بسزایی در سلامت بدن افراد دارد. به همین دلیل بهتر است تا نسبت به شستشوی صحیح آن ها اقدام کنید. تا علاوه بر حفظ کیفیت لباس خود، طول عمر آن را نیز بیشتر کنیم. از همین رو بهترین روش استفاده از افراد متخصص در این زمینه است. در همین رابطه ما خشکشویی آنلاین واش تاش را به شما معرفی می کنیم. تا با استفاده از خدمات اینترنتی این مجموعه بدون اتلاف زمان نسبت به شستشوی انواع البسه خود اقدام کنید. این مجموعه با استفاده از بهترین دستگاه ها و انتخاب مواد شوینده مناسب، لباس هایتان را به خوبی تمیز می کند. همچنین استفاده از بهترین روش های خشکشوییی و اتوشویی سبب شده تا هیچگونه قارچ و یا باکتری در لباس های شما باقی نماند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. 

  02144578387

  09306863929

 

 

 

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ