10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
از بین بردن لکه عطر لباس ها

راهنمای از بین بردن لکه عطر از روی لباس

از بین بردن لکه عطر یکی از سوالاتی است که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاد. عطر به عنوان ماده ای خوشبو کننده در میان افراد بسیار کاربرد دارد. به همین دلیل هم پس از مصرف آن ممکن است لکه ای روی لباس باقی بماند. که این لکه می تواند ظاهر لباس ما را زشت و زننده نشان دهد. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به معرفی روش های مختلف رفع این مشکل بپردازیم. همچنین با توجه به نوع و جنس لباس ها برای هریک راهکاری را ارائه دهیم. تا با خیالی آسوده از تمیزی و بوی خوش لذت ببرید. با ما همراه باشید.

ترفندهای از بین بردن لکه عطر

برای روش این مشکل راهکارهای متفاوتی وجود دارد. همچنین نوع عطر، دئودورانت، مام در کنار جنس لباس از جمله موارد مهم برای این کار هستند. با شناخت این موارد و با استفاده از روش و شوینده مناسب باید اقدام به رفع مشکل نماییم. چرا که مجاورت یکسری از عطرها با شوینده ها ممکن است لکه را تشدید کند. به همین دلیل قصد داریم تا با توجه به جنس و نوع لباس راهکار مناسب را به شما معرفی کنیم.

رفع لکه عطر روی لباس مشکی

از بین بردن لکه عطر لباس مشکی

یکی از موادی که برای از بین بردن لکه عطر به ما کمک می کند، الکل است. چرا که این ماده یک حلال مناسب برای چربی به حساب می آید. برای پاک کردن لکه، می توانید پنبه را به الکل آغشته کنید. سپس آن را بر روی قسمت مورد نظر بکشید تا لکه از بین برود. در ادامه می توانید یک صابون را بر روی قسمت مورد نظر بکشید تا لکه به طور کامل حذف شود. در پایان نیز می توانید لباس را بشویید و بگذارید تا کاملا خشک شود. نکته مهم در این روش عدم استفاده از آب گرم هنگام شستشو است. چرا که آب گرم لکه لباس مشکی را سخت تر می کند.

رفع لکه عطر بر روی چادر مشکی

از بین بردن لکه عطر چادر مشکی

برای رفع این مشکل می توانید از محلول آب و گلیسیرین استفاده نمایید. نسبت این دو ماده در محلول باید مساوی باشد. لباس را به مدت یک الی دو ساعت درون محلول آماده شده قرار دهید. پس از گذشت مدت زمان تعیین شده با آب سرد و صابون کاملا بشویید. روش دیگری نیز برای این کار وجود دارد. در روش دوم می توانید قسمتی که لکه قرار دارد را زیر فشار آب قرار دهید. سپس مقداری گلیسیرین روی قسمت مورد نظر ریخته و با انگشت به آن ضربه بزنید. این کار باعث نرم شدن و حذف لکه می شود. پس از این کار مجدد لباس را زیر آب قرار دهید و بشویید، تا لکه به طور کامل حذف شود.

رفع لکه عطر روی لباس روشن

از بین بردن لکه عطر لباس سفید

یکی از مواد پرکاربرد برای از بین بردن لکه عطر در بین لباس های روشن، جوش شیرین است. برای حذف لکه با کمک این ماده بسیار ساده است. کافیه مقداری جوش شیرین را به همراه آب مخلوط کنید. سپس لباس یا قسمت مورد نظر را به مدت 15 دقیقه درون محلول قرار دهید. پس از این مدت لباس را بشویید تا لکه کاملا از بین برود. از این روش برای رفع لکه از روی لباس های مشکی نیز می توان استفاده کرد. 

از بین بردن لکه عطر از روی انواع لباس

برای این کار ابتدا محلولی از آب و سرکه درست کنید. نسبت این دو ماده در محلول یکسان باشد. سپس با استفاده از یک اسفنج تمیز، آن را به محلول زده سپس بر روی لکه بکشید. بهتر است اسفنج را از وسط لکه به سمت خارج بکشید. دیگر روش کاربردی برای این کار استفاده از آمونیاک می باشد. در این روش باید قسمتی که لکه شده است را در آمونیاک قرار دهید. بعد از آن با کمک آب سرد و کمی مایع شوینده لباس را بشویید. تا جای لکه کاملا از بین برود. 

رفع لکه از روی لباس چرم

از بین بردن لکه عطر لباس چرم

یکی دیگر از لباس هایی که ممکن است با این مشکل رو به رو شود، لباس چرم است. برای رفع لکه از روی آن کافی است از یک دستمال کاغذی برای جذب رطوبت حاصله از عطر استفاده کنید. اما اگر از زمان وجود لکه مدت زمان زیادی گذشته باید از سایر روش ها استفاده کنید.

ابتدا مقداری صابون را با آب گرم مخلوط نمایید. پس از مخلوط شدن کف حاصله از مخلوط را با استفاده از یک اسفنج تمیز روی لکه بمالید. بعد از این کار رطوبت آن را با کمک یک دستمال کاغذی بگیرید. این عمل را چند بار تکرار کنید تا لکه از بین برود.
روش دیگری نیز برای این کار وجود دارد. مقداری پودر ذرت را بر روی لکه قرار دهید. بعد از گذشت 30 دقیقه با کمک بورسی تکیز پودر را روی لکه بکشید. این کار را می توانید چند بار تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود.

جلوگیری از ایجاد لکه های خوشبو کننده روی لباس های تیره

بهترین راه برای جلوگیری از برخورد با لکه های خوشبو کننده این است که در وهله اول از ایجاد لکه جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

از مام  خود بیش از حد استفاده نکنید. مام می تواند بقایای اضافی روی لباس شما ایجاد کند و باعث ایجاد لکه شود. سه تا چهار ضربه مام  برای پوشاندن زیر بغل شما بدون خیس شدن یا چسبندگی کافی می باشد. برای پیدا کردن بهترین راه برای استفاده از مام ، از نکات استفاده از مام استفاده کنید.

جلوگیری از رنگ پس دادن لباس

قبل از پوشیدن پیراهن خود اجازه دهید مام شما خشک شود. این کار باعث جلوگیری از بروز لکه می گردد.

اگر زیاد عرق می کنید ، ممکن است یک پد ضد عرق برای شما مناسب باشد. این پد ها با چسبیدن به داخل لباس مانع برخورد عق و مام به لباس می شوند و جاذب بسیار خوبی هستند. با این پد ها می توانید برای مدت طولانی تری لباس خود را بپوشید. به یاد داشته باشید که هرچه پارچه لباس حساس تر باشد، احتمال خراب شدن لباس شما بیشتر است.  برای پارچه های ظریف مانند ابریشم و… بهتر است از خوش بو کننده ها استفاده نکنید و در صورتی که لکه برداشتند ، توصیه می کنیم آنها را به خشکشویی حرفه ای ببرید.

بهترین روش برای از بین بردن انواع لکه عطر از روی لباس

تمامی مراحلی که در بالا ذکر شد کارآمد و کارساز هستند. اما ممکن است که حفظ کیفیت و ساختار لباس که مدنظر ما باشد را برآورده نسازد. به همین دلیل بهترین روش برای از بین بردن لکه عطر سپردن آن به خکشویی واش تاش است. این مجموعه با استفاده از دستگاه های بروز و با کیفیت با استفاده از بهترین روش ها لباس هایتان را می شوید. تا علاوه بر حذف انواع لکه ها، کیفیت و ساختار لباس بدون هیچگونه تغییری باقی بماند. این مجموعه خدمات گوناگونی را برای شستشوی لباس ها ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این خدمات می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. تا کارشناسان ما در اسرع وقت شما را در این امر راهنمایی کنند.

  02144578387

  09306863929

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ