10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
شستن موکت و رفع لکه ها از روی آن

ترفندهای شستن موکت و لکه بری آن

شستن موکت همیشه یکی از دغدغه های مهم خانم های خانه دار بوده است. که چگونه و با استفاده از چه موادی آن را شستشو دهند. موکت ها جزو وسایلی هستند که بیشترین کثیفی را به خود جذب می کنند. از گرد و خاک گرفته، تا انواع لکه های مختلف بر روی آن. به همین دلیل و با توجه به تنوع این کثیفی سعی کردیم تا در این مقاله اطلاعات جامعی را برای شستشوی انواع لکه موکت ارائه دهیم. تا با استفاده از این تکنیک ها بتوانید با خیالی آسوده موکت خود را تمیز نمایید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هرچند وقت یکبار باید اقدام به شستن موکت کنیم؟

با توجه به اینکه موکت ها منشا آلودگی هستند و گرد و غبار و دیگر کثیفی ها را به خود جذب می کنند، موجب آلرژی می شوند. به همین دلیل تمیزی موکت از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور بهتر است که موکت ها را سالی یکبار بشویید. همچنین در صورتی که لکه ای بر روی آن ایجاد شد، سریعا نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید. چرا که هر چقدر زمان بگذرد، پاک کردن آن لکه سخت تر می شود. موکت ها نسبت به فرش، بوی بد را بیشتر به خود جذب می کنند. به همین دلیل نسبت به فرش با فاصله زمانی کمتری نیاز به شستشو دارند. برای رفع بوی بد نیز می توانید هر سه ماه بر روی بند رخت آن را آویزان کنید. این کار موجب عبور جریان هوا از آن شده و میزان بوی بد آن کاهش می یابد.

روش هایی برای پیشگیری از کثیف شدن موکت ها

روش پیشگیری شستشوی موکت

یکی از بهترین روش هایی که برای نظافت موکت ها استفاده می شود، استفاده از جارو برقی است. این کار در طول هفته علاوه بر حذف ذرات و گرد و خاک از روی آن، باعث تمیز شدن نیز می شود. برای نتیجه بهتر، می توانید هر دو سمت موکت را با جارو تمیز کنید. همچنین استفاده از دیگر روش ها همچون استفاده از جاروی دستی نیز اثر گذار هستند. البته که این روش صرفا برای نظافت و حذف گرد و غبار و دیگر مواد بر روی موکت است. برای نظافت لکه ها سایر روش ها کارساز هستند. 

ترفندهای شگفت انگیز رفع انواع لکه از موکت

همان طور که می دانید علل مختلفی وجود دارد، که باعث ایجاد لک بر روی موکت ها می شود. برای رفع این مشکل روش های مختلفی وجود دارد، که می توانید آن لکه را از بین ببرد. البته که بعضی از روش ها نیز سبب تشدید و افزایش لکه می شوند. در ادامه علاوه بر معرفی مهم ترین و شایع ترین لکه ها، روش های رفع آن را نیز ذکر می کنیم.

حذف لکه خشک شده

حذف لکه خشک شده هنگام شستشوی موکت

برای این کار نیاز دارید تا یک لیوان آب را با سرکه سفید مخلوط کنید. سپس محلول به دست آمده را بر روی محل مورد نظر اسپری کنید. پس از این کار اجازه دهید تا 10 دقیقه بگذرد. بعد با کمک یک ابر اسفنجی سعی کنید تا کثیفی را با جمع کنید. در صورت نیاز و حذف کامل لکه ها این کار را چندین بار تکرار کنید. تا زمانی که لکه به طور کامل از بین برود. نکته مهم در این روش این است که نباید ابر اسفنجی را بر روی موکت بکشید. چرا که باعث می شود قسمت های دیگر نیز کثیف شود. فقط کافی ابر را بر روی قسمت مورد گذاشته و با فشردن آن اقدام به جذب آلودگی نمایید. بعد از این که لکه از بین رفت، حالا زمان آن رسیده که دستمالی که با آب ولرم خیس شده را بر روی همان قسمت بکشید. برای خشک شدن قسمت مورد نظر نیز می توانید یک حوله خشک را به مدت یک روز بر روی آن قرار دهید. 

لکه نوشابه و غذا

در صورتی که غذا یا نوشابه یا هر نوع نوشیدنی بر روی موکت ریخت، سریعا اقدام به رفع آن کنید. برای این کار باید از محلول آب گرم و صابون استفاده نمایید. سپس با استفاده از یک فرچه یا ابر ظرفشویی بر روی قسمت کثیف بکشید، تا لکه از بین برود. پس از این کار با کمک یک دستمال نم دار شده، شروع به شستن موکت و قسمت مورد نظر نمایید. تا صابون و کفی که در آن قسمت ایجاد شده از بین برود. در انتها نیز با کمک یک دستمال خشک آب باقی مانده روی موکت را تمیز کنید. 

لکه موم شمع روی موکت

روش شستن موکت با لکه شمع

بعد از ایجاد این نوع لکه باید دقت کنید تا به موکت آسیبی وارد نشود. برای شستن موکت و رفع لکه باید یک پارچه را پس از گرم کردن روی موم قرار دهید. می توانید برای این کار از اتو استفاده کنید. پس از آن اتو را در حالت بدون بخار با فاصله از پارچه بالای آن نگه دارید. این کار سبب می شود تا موم به حالت مایع در بیاید. پس از این کار با استفاده از یک چاقو موم را از روی موکت تمیز کنید.

متداول ترین روش های شستن موکت

استفده از شامپو فرش: اکثر افراد ترجیح می دهند تا با این روش موکت خود را تمیز کنند. بهتر است در این روش اول موکت را با ابر و شامپو فرش تمیز کنید. بعد از آن با کشیدن یک دستمال خیس بر روی آن کار خود را تکمیل کنید. نکته مهم پس از شستشو این است که تا زمان خشک شدن کامل آن بر روی آن راه نروید. چرا که می توانید باعث ایجاد لکه و کثیفی روی آن شود.

بخارشویی: این روش نیز یکی از دیگر کارهای مرسومی است که انجام می شود. در روش بخارشویی شوینده به همراه بخار آب وارد بافت موکت می شوند، تا ذرات کثیف آن را از بین ببرند.

بهترین روش خشکشویی موکت ها

در این مقاله تلاش کردیم تا علاوه بر معرفی انواع لکه ها، بهترین روش های شستن موکت را نیز برایتان شرح دهیم. اما هر یک از این روش ها تکنیک ها و شرایط خاص خود را دارند. در صورتی که از شوینده و تکنیک مناسب در شستشوی موکت استفاده نشود، می تواند موجب افزایش لکه و کثیفی آن شود. حتی احتمال ایجاد آسیب به بافت و ساختار آن نیز وجود دارد. یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای این کار استفاده از خدمات خشکشویی واش تاش می باشد. تا با استفاده از بهترین دستگاه ها و روش ها اقدام به خشکشویی آن کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. تا از خدمات این خشکشویی استفاده نمایید.

  02144578387

  09306863929

 

 

 

 

 

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ