رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید

راهنمای شستشوی لباس نوزاد

شستشوی لباس نوزاد دارای روش ها و تکنیک های مختلفی است. چرا که با توجه به سن و حساسیت هایی که نوزادان دارند، باید در شستشوی لباس های آن ها دقت نمایید. چرا که عدم این کار و استفاده از شستشوهای نامناسب می تواند باعث حساسیت های پوستی و یا حتی پاره شدن زودهنگام لباس ها شود. در این مقاله قصد داریم ضمن اشاره به اهمیت این موضوع، روش ها مناسب را برای شما شرح دهیم. تا با کمک آن بتوانیم با روشی صحیح و بدون هیچ نگرانی این کار را انجام دهید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه لباس نوزادان را بشوییم؟

گاهی اوقات استفاده از انواع شوینده ها موجب تحریک، خارش و یا حتی سوزش پوست بدن می‌شود. پس انتخاب شوینده‌ای مناسب که مانع بروز چنین مشکلاتی شود، اهمیت زیادی دارد. اما وقتی صحبت از نوزادان و کودکان می شود، اهمیت موضوع دو چندان می‌شود. چرا که نوزادان با توجه به پوست بسیار لطیفی که دارند، از حساسیت بیشتری برخوردارند. همین امر سبب می شود که در صورت عدم مراقبت صحیح، به حساسیت ها و بیماری های پوستی بیشتری مبتلا شوند.

سعی کنید البسه کودکان را در زمان شست‌وشو و خشک کردن، درون یک کیسه توری قرار دهید. قبل از اولین شست و شوی ، به برچسب های هشداری که روی آن به کار رفته، توجه نمایید. لباس خواب کودک باید ضد حریق بوده، بنابراین از سفیدکننده ها بر روی الیاف ضد حریق استفاده نکنید.

انتخاب یک شوینده مناسب

انتخاب شستشوی مناسب برای شستشوی لباس نوزاد

تعدادی از خانواده ها در زمان انتخاب شوینده مناسب برای شستشوی لباس نوزاد  دچار سردرگمی می‌شوند. در همین راستا متخصصان نوزادان توصیه می کنند که بهتر است برای این کار از شوینده های مخصوص نوزادان و کودکان بهره ببرید. این شوینده ها فاقد بو است و به سرعت نیز از بافت لباس خارج می شود.این فرآیند از ایجاد حساسیت های پوستی جلوگیری می کند. استفاده از شوینده های مایع بهتر است، چرا که در ترکیب با آب به راحتی شسته می شوند. و از ایجاد حساسیتهای پوستی نیز جلوگیری و آن را کاهش می دهد. در صورت مشاهده حساسیت، یا اینکه حالت خشن و زبر شدن در لباس، سریعا نسبت به تغییر شوینده خود اقدام کنید. چرا که نشانه هایی از وجود مشکل در شوینده شما می باشد.

 روش های حذف لکه های لباس

حذف لکه و شستن لباس نوزاد

بهترین روش برای این کار این است که پیش از شروع شستشوی لباس اقدام به حذف لکه ها نمایید. برای حذف لکه هایی همچون شیر، لکه انواع غذاها مدفوع ، ابتدا آن ها را در آب سرد قرار دهید. در صورت عدم دسترسی به نتایج دلخواه، از لکه برها و شوینده های معمولی استفاده کنید. برای حذف لکه ادرار نیز بهتر است در دو مرحله اقدام کنید. به شکلی که اول یک قاشق غذاخوری آمونیاک را درون آب حل کنید. سپس محلول به دست آمده را بر روی لکه ها بریزید. تا فرآیند پاکسازی به خوبی طی شود.

همچنین برای شستشوی کهنه های پارچه ای نیز باید جدای از سایر لباس ها شسته شوند. سعی کنید در شستشوی آن ها از شوینده های معظر و یا رنگی استفاده نکنید. همین طور بهتر است که کهنه ها در آب داغ شسته شوند. نکته مهم در شستشوی کهنه های پارچه ای عدم استفاده از نرم کننده در شستشوی آن ها است. چرا که این کار موجب ایجاد حساسیت های پوستی بای نوزاد می شود.

روش های اصولی شستشوی لباس نوزاد

در این قسمت قصد داریم تا روش شگفت انگیز  شستشوی لباس نوزاد را برایتان شرح دهیم. در در نخستین قدم باید لباس را با آب سرد بشویید. شستشو با آب گرم در ابتدای کار اشتباه است. لباس ها را در در آب خیس کنید. مدت زمان این کار بستگی به تعداد البسه شما دارد. اگر تعداد آن کم باشد چیزی در حدود 15 دقیقه زمان می برد. با این کار انواع لکه مخصوصا لکه هایی که از شیر بر روی لباس جا مانده است، پاک می شوند. در صورت عدم حذف لکه ها توصیه می شود از فرچه های مخصوص شستشوی لباس برای نوزادان استفاده شود.

استفاده از صابون های ملایم با PH مناسب این کار توصیه می شود. قطعا به کمک این روش ها لکه های مختلف لباس پاک خواهند شد. همچنین نکتهع بسیار مهم هنگام شستشو عدم استفاده از شوینده های معطر می باشد. چرا که این شوینده ها موجب ایجاد حساسیت های پوشستی برای نوزاد شما می شود. استفاده از شوینده های بی رنگ و بدون اسانس ایده آل ترین گزینه می باشد. همین طور شیوه و تعداد دفعات آبکشی نیز با اهمیت است. باید به گونه ای لباس را آبکشی نمایید که شوینده کاملا از لباس شسته شده باشد. به همین دلیل به یک بار آبکشی کردن قناعت نکنید. همین طور مدت زمان مناسبی را نیز در هوای آزاد به خشک شدن لباس ها اختصاص دهید.

پاک کردن لکه غذا از روی لباس کودکان

نکات مهم شست و شوی لباس کودک

  1. برچسب لباس را برای دستورالعمل های شستشو بررسی کنید. این برچسب به شما در مورد مواد و نحوه شستشو کمک می کند. 
  2. در مورد نوع شوینده مورد استفاده احتیاط کنید. اگر از صابون لباسشویی غیر شیمیایی مخصوص نوزادان استفاده کند. 
  3. لباس را از قبل در آب خیس کنید، خیساندن  لباس در آب گرم بسیاری از میکروب ها را از بین می برد.
  4. لباس کودک را جداگانه بشویید. به این ترتیب ، باکتری های لباس های دیگر به لباس نوزاد منتقل نمی شوند.
  5. بعد از شستشولباس را  با آب گرم خیس کنید. ای کار اطمینان می دهد که مواد شوینده و سایر باکتری های آلرژیک از بین می روند. 
  6. لباس بهتر است در آفتاب یا در گرما خشک شود. نور خورشید به عنوان یک ضدعفونی کننده طبیعی عمل می کند. اطمینان حاصل کنید که لباس های نوزاد خود را در صورت امکان در نور طبیعی خورشید خشک می کنید ، در غیر این صورت ، اطمینان حاصل کنید که لباس ها در یک اتاق تمیز و استریل و دارای گرما خشک شده اند.

نکات مهم شستشوی لباس کودک با ماشین لباس شویی

ماشین های لباسشویی می توانند محل دنج باکتری ها باشند، برای جلوگیری از انتقال برخی از باکتری های لباس به لباس آنها بهتر است که لباس های کودک ابتدا شسته می شوند. برای اطمینان از پاک شدن کامل صابون از پارچه و شستشوی باکتری ها ، چرخه آبکشی را دو بار انجام دهید. یک بار با صابون در ماشین لباسشویی و یک بار دیگر بدون صابون یا مواد شوینده ، چرخه دوم چرخش و شستشو فقط باید با آب باشد.

برای راهنمایی بیشتر از پزشک خود بخواهید که چگونه لباس کودک را در ماشین لباسشویی بشویید.

استفاده از روش های نوین

مجموعه واش تاش با سابقه خود در این زمینه قطعا یکی از بهترین گزینه ها برای شستشوی انواع لباس ها است. با توجه به نکاتی که در این مقاله اشاره کردیم، شستشوی انواع لباس با شیوه های صحیح کمی زمان بر می باشند. از همین رو اتفاده از یک خشکشویی آنلاین می تواند در صرفه جویی زمان و البته افزایش کیفیت نهایی موثر باشد. شما می توانید در همین راستا باش مشاره های ذیل تماس حاصل نموده؛ و از خدمات این مجموعه اطلاعاتبیشتری کسب نمایید.

  02144578387

  09306863929

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا
×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ