10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
روش ها و ترفندهای پاک کردن لکه بنزین از روی لباس

پاک کردن لکه بنزین از لباس

پاک کردن لکه بنزین از لباس روش ها و ترفندهای خاص خود را دارد. چرا که این ماده علاوه بر ایجاد کیثیفی، بوی نامطبوعی نیز دارد. که می تواند بسیار برای افراد آزاردهنده و از بین رفتن آن نیز مشکل باشد. به همین منظور پاک کردن بنزین، گازوییل و یا هر ماده نفتی دیگر نیاز به محلولی مخصوص دارد. همچنین مورد دیگر نیز استفاده از روش های اصولی و صحیح برای انجام این کار است. چرا که انتخاب روش مناسب می تواند ما را در تمیز کردن لباس یاری دهد. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی کامل محلول های مخصوص این کار، روش های اصولی را نیز برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

مشکلات لکه های بنزین و گازوییل

حتما تا امروز برای پاک کردن لکه هایی همچون آدامس، چربی و… از بنزین استفاده می کردید. بهتر است بدانید در صورتی که این ماده بر روی لباس بریزد می تواند باعث لک شدن آن شود. باقی ماندن موادی همچون بنزین یا گازوییل بر روی لباس، علاوه بر ایجاد لکه و بوی نامطبوع، می تواند باعث اشتعال نیز شوند. وجود گرما یا قرار گرفتن در معرض حرارت می تواند باعث این مشکل شود که بسیار خطرناک نیز می باشد. برای شستن این لباس ها حتملا در نظر داشته باشید که بهتنهایی شسته شوند. و با دیگر لباس ها در یکجا اقدام به شستشوی آن ها نکنید. همچنین لباس شویی خود را نیز بر روی دور تند قرار ندهید چرا که می تواند باعث آتش سوزی شود. پس حتما برای شستشو این لباس ها دقت نمایید ومسائل ایمنی را نیز رعایت کنید.

ترفندهای پاک کردن لکه بنزین از لباس

 همان طور که اشاره کردیم، اگر لکه بنزین در مدت زمان طولانی بر روی لباس باقی بماند، علاوه بر کثیفی و بوی نامطبوع، می تواند بسیار خطرناک نیز باشد.  در همین راستا قصد داریم ترفندهایی را برای حل مشکل به شما معرفی کنیم. تا با روشی اصولی اقدام به پاک کردن لکه بنزین و گازوییل از روی لباس های خود نمایید.

1- استفاده از چندین روش مختلف برای پاک کردن لکه

برای این کار در قدم اول باید با کمک یک پارچه یا حوله روی قسمت لک شده را تمیز نمایید. تا آن جایی که امکان دارد سعی کنید تا خیسی و نم بنزین را از پارچه پاک کنید. در ادامه آن پارچه یا حوله ای که برای این کار استاده نموده اید را فورا دور بیندازید. چرا که عدم این کار و استفاده از آنبا توجه به آغشته شدن به بنزین می تواند دردسر ساز شود. برای این کار می توانید از جوش شیرین نیز استفاده نمایید. چرا که این ماده توانایی جذب مایعات را دارد. و با کمک آن می تواند خیلی بهتر نسبت به کاهش بنزین روی لباس اقدام کنید.

2-استفاده از آب داغ و لکه بر

استفاده از آب داغ برای پاک کردن لکه بنزین

در ادامه مراحل برای پاک کردن لکه بنزین از روی لباس می تواند از ترکیب لکه بر و آب داغ استفاده کنید. از جمله موارد مهم و پر استفاده برای حل این مشکل استفاده از این مرحله می باشد. می توانید از اسپری لکه بر یا مواد آن استاده کنید. اجازه دهید لباس تا 15 دقیقه درون اینمواد باقی بماند. سپس با کمک آب داغ اقدام به شستشوی لباس نمایید. تا قسمت مورد نظر به خوبی تمیز و هرگونه ماد اضافی از روی آن پاک شود. این کار بوی نامطبوعی که بر روی لباس باقی مانده بد رانیز از بین می برد.

3-شستشو با کمک مایع ظرفشویی

مایع های ظرفشویی در حذف لکه های چربی و شستشوی ظروف تاثیر بسیاری دارند. برای این کار نیز می توانید از این مواد کمک بگیرید. البته دقت کنید که از مایع هایی که از آنزیم و غلظت بیشتری برخوردارند استفاده نمایید. برای این کار ابتدا با کمک مایع لباس را حدود 30 دقیقه در آّ گرم خیس دهید. سپس بسته به جنس لباس خود با کمک آب داغ یا ولرم نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید. این روش نیز همانند روش های قبلی کارآمد و موثر است. 

4-استفاده از جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای پاک کردن لکه بنزین

این ماده از جمله موادی است که کمک شایانی در حذف لکه ها از لباس می کند. برای استفاده از این ماده ابتدا 2 قاشق از پودر آن را در نصف مقدار آن از آب بریزید و مخلوط نمایید. سپس ماده به دست آمد هرا بر روی قسمت مورد نظر بریزید. بعد از این کار لباس را در هوای آزاد گذاشته تا کاملا خشک شود. استفاده از این روش بیشتر مخصوص آن دسته از لباس های مجلسی می باشد که قابل شستشو نیستند. اگر هم لباس شما قابل شستشو بود، می توانید آن را حدود یک شبانه روز در محلول جوش شیرین به همراه آب قرار دهید. سپس نسبت به شستشوی آن اقدام کنید تا لکه ها از بین بروند.

روش از بین بردن بوی بنزین از لباس

پس از پاک کردن لکه بنزین، حالا نوبت آن رسیده تا برای بوی نامطبوع آن نیز راهکارهایی را ارئه نماییم. بوی این ماده به دلیل وجود ترکیبات مختلف در آن تا مدتی بر روی لباس باقی می ماند. برای حل این مشکل می توان از موادی مثل جوش شیرین، بیکینگ پودر، آبلیمو و سرکه سفید و… استفاده کرد. تا علاوه بر حذف لکه، بوی آن نیز از بین برود.

  • سرکه سفید: این ماده را  بروی لباس بریزید  و آن را با دست فشار دهید تا بوی نامطبوع بنزین از بین برود.
  • آبلیمو: ابتدا لباس را در محلول آبلیمو به همراه آب خیس بدهید. سپس نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.
  • نمک و مایع ظرفشویی: پس از ریختن بنزین بر روی لباس شما، استفاده از این ترکیب می تواند گره گشا باشد.
  • جوش شیرین و بیکینگ پودر: این ترکیب را به کمک دست بر روی لکه کاملا آغشته نمایید. تا بوی بد آن از بین برود.
  • لباس را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا بوی آن کم شود.

بهترین راه حل برای پاک کردن لکه بنزین

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. اما با توجه به اهمیت این کار، و البته حذف کامل لکه و بوی آن نیاز به تخصص و ابزار لازم دارد. از همین رو شما می توانید با سپردن آن به یک خشکشویی به بهترین شکل این مشکل را رفع نمایید. واش تاش با توجه به مهارت و تخصص خود و البته از روش ها و ابزارهای حرفه ای یکی از بهترین گزینه ها می باشد. که علاوه بر این کار تنوعی از خدمات را به شما ارائه می نمایید. شما می توانید با تمس با شماره های ذلی نسبت به شستشوی اصولی همراه با کیفیت بالای لباس های خود اقدام نمایید.

  02144578387

  09306863929

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ