رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
پاک کردن چسب از روی لباس

روش های پاک کردن چسب از روی لباس

 پاک کردن چسب از روی لباس ، یک مشکل اساسی است که هنگام شستشوی لباس ها می تواند حسابی آزاردهنده باشد. چسب به عنوان ماده ای قوی، همان طور که به سختی دو جسم را به هم متصل می کند، به همان سختی نیز ممکن است پاک شود. بسیاری از افراد بعد از ریختن چسب بر روی لباس خود، دیگر قید آن لباس را می زنند. چرا که امیدی به پاک کردن آن بدون آسیب رساندن به لباس را ندارند. اما شاید برایتان جالب باشد که برای این کار نیز ترفندهایی جالب وجود دارد. که می توانید این چسب را به راحتی از روی لباس ها و قسمت های مختلف پاک کنید. در این مقاله می خواهیم انواع روش های این کار را به شما آموزش دهیم، تا بدون مشکل دوباره از لباس های خود استفاده کنید. امیدواریم تا پایان همراه ما باشید. 

ترفندهای پاک کردن چسب از لباس

اگر چسب بر روی لباس شما ریخت، اول نکته ای که باید رعایت کنید عدم شستشوی آن است. این کار موجب تشدید و چشبندگی بیشتر چسب روی لباستان می شود. سعی کنید چسب را بدون آسیب رساندن به بافت و ساختار پارچه از روی لباس بردارید. برای این کار می توانید از چاقو و یا اجسام نوک تیز استفاده کنید. دقت کنید اگر جنس لباس شما از پارچه حریر یا پارچه نازک بود از این روش استفاده نکنید. چرا که به راحتی می تواند موجب پاره شدن لباس شما گردد. همچنین در صورتی که چسب تازه بر روی لباستان ریخته بود، اجازه دهید تا کاملا خشک شود. برای تسریع این کار نیز می توانید از یک تکه یخ استفاده کنید. آن را به مدت حدود 15 الی 20 دقیقه بر روی قسمت مورد نظر قرار دهید تا چسب کاملا خشک شود. حالا می توانید راحت تر چسب را بخراشید و بردارید. 

استفاده از پاک کننده های چسب

استفاده از شوینده برای پاک کردن چسب از روی لباس

پاک کننده های مختلفی وجود دارند که شما می توانید برای پاک کردن چسب از روی لباس از آن ها استفاده کنید. به همین منظور می توان از استون ، مایع ظرفشویی، الکل، روغن سبزیجات و… اشاره کرد. در همین رابطه می توانید یک تکه پنبه را به استون آغشته نمایید. آن را چند ثانیه بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. در صرتی که اتفافی برای پارچه لباس نیفتاد می توانید این کار را تکرار نمایید. همچنین می توانید به جای پنبه از پارچه نیز استفاده کنید. 

برای استفاده از سایر مواد شوینده نیز بهتر است پیش از استفاده از آن ها، بر روی قسمتی از ناحیه مورد نظر امتحان کنید. تا از عدم آسیب به لباس مطمئن شوید. سپس شوینده مورد نظر را بر روی قسمتی که چسب ریخته بریزید و با کمک مسواک روی آن بکشید. برای این کار با دست نیز می توانید آن قسمت را ماساژ دهید. (بهتر است برای جلوگیری از آسیب های پوستی از دستکش استفاده نمایید) این کار 10 الی 15 دقیقه انجام دهید تا لکه از بین برود. سپس در صورتی که لکه کمتر و حذف شد می توانید لباس خود را طبق روال عادی بشویید. 

استفاده از گرما برای از بین بردن چسب

پاک کردن چسب از روی لباس با استفاده از اتو

در کنار استفاده از یخ که سبب سفت شدن چسب و راحت کنده شدن آن می شود، می توان از حرارت نیز استفاده کرد. تا با آب شدن چسب بتوان به راحتی آن را از روی لباس برداشت. برای این کار یکی از بهترین وسایل استفاده از کردن از اتو است. دقت کنید از بخار اتو استفاده نکنید و آن را خاموش کنید. حالا حوله کاغذی را در دو طرف ناحیه مورد نظر قرار دهید. استفاده از حوله کاغذی علاوه بر کمک به پاک شدن بهتر، از آسیب رسیدن به پارچه لباس نیز جلوگیری می کند. حدود 10 ثانیه اتو را بر روی قسمت مورد نظر قرار دهید. دقت کنید در صورتی که لباس شما نازک است مدت زمان کمتری اتو را روی آن نگه دارید تا لباس نسوزد. پس از این مدت زمان برای پاک کردن چسب از روی لباس می توانید از یک چاقو یا کارت بانکی برای برداشتن چسب استفاده کنید. سپس می توانید لباس خود را به طور کامل بشویید. 

قرار دادن لباس آغشته به چسب در فریزر

پاک کردن چسب از روی لباس با کمک یخ

چسب به خاطر ساختاری که دارد در صورت فریز شدن، ساختار شکننده ای پیدا می کند. که می توان با استفاده از این شرایط آن را به راحتی از بین برد. به همین منظور پس از ریختن چسب بر روی لباستان، آن را درون فریزر قرار دهید. این روش برای چسب های حرارتی یا برچسبی بسیار کارآمد است. لباس را درون کیسه ای پلاستیکی قرار دهید. دقت کنید که چسب به کیسه پلاستیکی نچسبد و بخورد نداشته باشد. سپس آن را درون فریز گذاشته تا کاملا سرد شود. پس از اینکه پسب کاملا خشک شد و یخ زد آن را با ابزار مختلف می توانید از روی لباس بردارید. نکته دیگر این است که فریزر آسیبی به لباس وارد نمی کند اما برای اطمینان پیش از انجام آن از عدم ایجاد مشکل برای لباس خود اطمینان حاصل نمایید. 

خراشاندن ناحیه چسبی شده

بهتر است که لباس ها را بر روی یک سطح سفت بگذارید و با استفاده از ناخن، قاشق و یا کارت اقدام به خراشاندن چسب نمایید. نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در این روش عدم آسیب رسانی بهخ لباس است. به همین منظور حتی الامکان از چاقو و یا هر وسیله نوک تیز دیگر استفاده نکنید. چرا که ممکن است باعث ایجاد آسیب و پارگی لباس شود. همچنین این روش یکی از ابتدایی ترین روش ها برای از بین بردن چسب از روی لباس می باشد و بهتر است که از روش های بهتر و افراد متخصص در این زمینه بهره ببرید. تا کیفیت و سلامت لباس خود را به خطر نیندازید. چرا که گاهی برای لباس های مجلسی نمی توان از این روش استفاده کرد. و بهتر است که از روش خشکشویی لباس مجلسی استفاده کرد.

آیا سرکه چسب را حل می کند؟

بله-سرکه حاوی اسید استیک است که می تواند چسب را تجزیه کند. بهتر است از آن برای لکه های سرسخت تر چسب استفاده کنید که بعد از شستشو با آب یا استفاده از استون باقی می ماند.

همچنین اگر نمی خواهید از مواد شیمیایی خشن روی پارچه های ظریف استفاده کنید ، سرکه گزینه مناسبی است، یک قسمت سرکه سفید را با یک قسمت آب مخلوط کرده و با استفاده از یک پارچه تمیز روی لکه بمالید. به آرامی روی لکه کار کنید ، باقی مانده سرکه را از بین ببرید و در آب سرد بشویید.

 

خشک کردن لباس برای بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لباس

چگونه چسب را به طور طبیعی برداریم؟

روغن لیمو یک راه عالی برای از بین بردن لکه های باقی مانده چسبنده مانند چسب یک دو سه و یا چسب بر پایه آب است ، زیرا یک حلال طبیعی است.

مطمئن شوید که لکه چسب کاملاً خشک شده است ، سپس مقداری اسانس لیمو را روی لکه بمالید و با انگشتان دست یا یک پارچه خشک و تمیز آن را بمالید. چسب باید به راحتی از بین برود.

از طرف دیگر ، بیکینگ پودر همچنین می تواند در برش مواد چسبنده مثر باشد. فقط دو قسمت جوش شیرین را با یک قسمت روغن نارگیل مخلوط کرده و روی لکه بمالید. با یک برس نرم مو یا انگشتان خود ، مخلوط را به آرامی روی لکه چسب بزنید و باقی مانده را با یک پارچه مرطوب و تمیز پاک کنید. مقداری شوینده مایع لباسشویی را مستقیماً روی لکه بریزید و آن را با آب خنک بشویید.

 

بهترین روش برای پاک کردن انواع چسب و لکه از روی لباس

لباس ها ساختار مختلفی دارند که هر کدام از جنس خاصی می باشند. به همین دلیل زمان پاک کردن چسب از روی لباس یا حذف انواع لکه ممکن است ساختار لباس نیز آسیب ببیند. پس بهتر است برای رفع این مشکلات از افراد متخصص و مراکز پیشرفته استفاده کنید. مجموعه واش تاش یکی از همین مراکز پیشرفته است که با کمک دستگاه های بروز و افراد متخصص هرگونه لکه و کثیفی را از روی لباس هایتان پاک می کند. با توجه به این که این کار به شکل تخصصی انجام می شود، نگران هیچ گونه آسیب یا افت کیفیت لباس های خود نباشید. همچنین می توانید برای رفاه بیشتر از خدمات خشکشویی آنلاین این مجموعه نیز استفاده کنید. در این مجموعه انواع خدمات خشکشویی لباس ، مبل شویی ، خشکشویی کت و شلوار ،شستشوی پرده، ملحفه و… نیز ارائه می شود. شما می توانید درخواست خدمات مورد نظر خود را ثبت سفارش نمایید. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.  

  02144578387

  09306863929

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا
×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ