10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

رفتن به محتوای اصلی
به خشکشویی واش تاش خوش آمدید
شستشوی کوسن مبل

راهنمای شستشوی کوسن مبل در خانه

شستشوی کوسن مبل همیشه در زیبایی و نظافت فضای داخلی خانه موثر است. چرا که این بالشتک ها علاوه بر ایجاد راحتی، در تمیزی خانه و زیبایی مبلمان نقش مهمی را ایفا می کنند. به دلیل استاده زیاد از کوسن ها، همیشه در معرض انواع آلودگی، گرد و خاک و کثیفی ها قرار دارند. به همین خاطر شستشوی آن ها برای رفع آلودگی ها بسیار با اهمیت است. البته ای نکار باید به گونه ای انجام شود که به حالت و فرم آن ها آسیبی وارد نکند. و یا باعث ایجاد پارگی و رنگ پریدگی پارچه آن ها نیز نشود.  به همین دلیل هنگام شستشوی آن ها باید به نکات مختلفی توجه کنید. تا پس از انجام کار از ایجاد آسیب به آن و یا کاهش چشمگیر پف و نرمی آن جلوگیری نمایید. با توجه به اهمیت این موضوع که بسیاری از خانم ها با آن سرو کاردارند، می خواهیم در این مقاله به تعدادی از ترفندهای شگفت انگیز این کار بپردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

چرا باید اقدام به شستشوی کوسن مبل کنیم؟

کوسن ها که به بالشتک نیز معروف هستند جزو وسایل راحتی و تزیینی خانه به حساب می آیند. هنگام نشستن بر روی مبل این وسایل نقش مهمی را در راحتی افراد ایفا می کنند. همچنین آن ها را متناسب با نوع مبل طراحی می کنند تا زیبایی مبلمان را افزایش دهند. به همین خاطر است که این وسایل در زیبایی خانه موثر هستند. دقت داشته باشید که باید نسبت به شستشو و تمیزی آن ها اهمیت دهیم. همچنین با توجه به استفاده مداوم از آن ها حتما باید شسته و تمیز شوند. نوع شستشوی این کوسن ها نیز متناسب با نوع پارچه و رنگ آن ها و البته میزان کثیفی انتخاب می شوند. شناخت روش های صحیح این کار و وبکارگیری از شونیده مناسب نقش مهمی را در تمیزی و مراحل شستشو آن ها ایفا می کنند. در ادامه به روش های مناسب برای این کار می پردازیم.

مراحل اصولی شستشوی کوسن مبل

ترفندهای شستشوی کوسن مبل

کوسن ها را گردگیری کنید

قبل شروع مراحل شستشو حتما باید سطح کوسن ها گردگیری شوند. برای این کار می توانید آن ها را تکان داده و یا از جاروبرقی استفاده کنید. دقت کنید که خیلی ضربات محکمی به کوسن ها وارد نکنید. چرا که ممکن است به بافت اسفنجی آن آسیب برساند و در طولانی مدت حجم آن را کاهش دهد. و یا حتی ممکن است موجب پارگی پارچه آن نیز گردد.

به جنس پارچه کوسن دقت کنید

برای افزایش کیفیت شستشو و جلوگیری از هرگونه آسیب به کوسن ها بهتر است پیش از شستشو از جنس آن ها و نحوه شستشو آن اطلاعات داشته باشید. اکثر کوسن هایی که درست می شوند از جنس نخ هایی همچون پنبه، حالت چرمی، وینیل و متان هستند. که برای شستشوی این مدل از کوسن ها باید روش صحیح متناسب با انواع آن را نتخاب کنید. همچنین برای کوسن های چرمی نیز می توانید از واکس مبل چرمی مخصوص این کار بهره ببرید.

برچسب کوسن را بخوانید

خواندن برچشب پیش از شستشوی کوسن مبل

کوسن ها اکثرا دارای برچسب های هستند که بر آن اطلاعات مربوط به آن نوشته شده است. از جمله نوع آن، نحوه شستشو و… این اطلاعات کمکی زیادی به ما در انتخاب روش شستشو می کند. به طور مثال اگر بر روی آن کلمه S وجود داشت به معنی این است که کوسن باید بدون استفاده از آب شسته شود. و باید از حلال های خشک برای شستشوی آن استفاده کرد. و یا اگر حرف WS وجود داشت یعنی می توان آن را هم با حلال های خشک و هم با آب شست. و همجنین اگر حرف W را نیز مشاهده کردید به معنی آن است که کوسن مدنظر فقط باید با استفاده از آب شسته شوند. این اطلاعات کمک بزرگی در انتخاب روش شستشو به ما می کنند. پس حتما به آن توجه کنید. 

 

حذف لکه ها قبل از شستن

مراحل اصولی شستشوی کوسن مبل

حتما پیش از شستشوی کوسن مبل های خود اقدام به حذف لکه های آن کنید. چرا که در صورتی که آن لکه با روش صحیح از بین نرود، ممکن است فضای پیشتری از کوسن شما را پس از شستشو اشغال کند. و به نوعی لکه بر روی آن پخش شود. که در این صورت حذف آن کاری به مراتب سخت تر خواهد بود. برای رفع لکه ها متناسب با نوع پارچه اقدام کنید. برای اینکه مطمئن شوید شوینده شما آسیبی به کوسن نمی زند و یا موجب تغییر رنگ آن نیز نمی شود ابتدا آن را بر قسمتی کمی از کوسن خود امتحان کنید. سپس در  صورتی که مشکلی پیش نیامد برای رفع لکه از آن بهره ببرید.

انواع روش های شستشوی کوسن ها

روش های مختلف شستشوی کوسن مبل ها

شستشوی کوسن ها را می توان با استفاده از روش های مختلفی انجام داد. استفاده کردن از شامپو فرش یکی از همین روش ها است. شما می توانید برای این کار ابتدا مقداری از شوینده را درون آب گرم بریزید. سپس با استفاده از یک اسفنج نسب به شستشوی کوسن خود اقدام کنید. دقت کنید پیش از شستشو ابتدا آن را  برقسمتی از آن امتحان کنید. همچنین خیلی محکم روی کوسن ها نکشید چرا که ممکن است باعث نفوذ لکه به داخل کوسن شود. همچنین فرآیند خشک شدن آن را نیز طولانی می کند. همچنین می توانید برای نتیجه بهتر از چند قطه مایع ظرفشویی نیز استفاده کنید.

دیگر روشی که می توان استفاده کرد، استفاده از بخارشو می باشد. با کمک ای نوسیله می توان کوسن ها را به خوبی تمیز کرد. فقط مراقب باشید خیلی آن را به کوسن نزدیک نکنید و یا مدت زمان طولانی بر روی آن قرار ندهید چرا که موجب سوختن پارچه آن می شود. این روش بیشتر برای کوسن هایی به کار می رود که دارای پارچه های نسبتا ضخیمی هستند. برای کوسن هایی با پارچه های نازک و یا ظریف بهتر است از این روش استفاده نکنید. نکته دیگر اینکه حتما مدت زمان خوبی را به خشک شدن کوسن ها اختصاص دهید.

بهترین روش برای شستشوی مبل و کوسن ها چیست؟

همان طور که گفتیم از روش های مختلفی می توان برای انجام این کار استفاده کرد. اما مسئله مهم استفاده از روش درست وعدم ایجاد آسیب به کوسن ها و مبل است. همچنین با توجه به اهمیت این وسایل و قیمتی که دارند باید خیلی مراقب بود تا به آن ها آسیبی وارد نشود. پ بهرت است برای انجام این کار و نتیجه بهتر آن ها را به متخصصان این کار بسپارید. واش تاش که اراده دهنده انواع خدمات خشکشویی می باشد، دارای خدمات مبل شویی نیز می باشد. و شما می توانید با ثبت درخواست خود با بهترین کیفیت این خدمات را دریافت کنید. همچنین نیروهای متخصص برای راحتی شما به محل مورد نظر اعزام می شوند. و با استفاده از بهترین وبروزترین دستگاه ها اقدام به شستشوی کوسن مبل و مبلمان شما می کنند. به همین منظور می توانید برای دریافت خدمات با شماره های ذیل تماس بگیرید. تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

  02144578387

  09306863929

 

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا

10 % تخفیف برای اولین سفارش مشتریان جدید بر روی کل فاکتور لحاظ میگردد

×
واتساپ
پشتیبانی در واتساپ